Akupunktura weterynaryjna Akuwet

Akupunktura (z łac. acus – igła, punctura – (u)kłucie) – jest jedną z podstawowych metod leczenia i profilaktyki używanych w medycynie chińskiej. Metoda ta stosowana od tysiącleci służy aktywacji naturalnych sił organizmu do walki z chorobą. Stymulacja (nakłuwanie) punktów akupunkturowych reguluje przepływ energii przez kanały energetyczne ciała, co pozwala ustabilizować jej bieg, a co za tym idzie przywrócić organizm do stanu fizjologicznego np. znosić ból, przywracać prawidłowe funkcjonowanie organów.

Wizyta: Każdy zabieg akupunktury wymaga przeprowadzenia diagnostyki w oparciu o medycynę chińską. Każdy pacjent wymaga indywidualnego podejścia i dobrania odpowiedniej terapii. Dlatego na pierwszej wizycie poświęcamy więcej czasu na dokładne zapoznanie się z pacjentem, historią jego życia i problemów oraz na badanie zgodne z kanonami tradycyjnej diagnostyki chińskiej. Wykonujemy też pierwszy zabieg i ustalamy plan terapii. Czas wizyty to minimum 30 minut. Na kolejnych spotkania wykonywane są nakłucia w oparciu o początkowe badanie lub też dostosowywane do zmian jakie zachodzą podczas terapii. Czas to ok 20 minut. Ilość i częstotliwość zabiegów zależy od danego przypadku.

Nie wszystkie schorzenia mogą być leczone akupunkturą. Dlatego przed wizytą należy skontaktować się z lekarzem, aby określił czy danego pacjenta można poddać takim zabiegom.

UWAGA! Usługa AKUWET tylko na umówione wizyty.


Wróć do zakładki Usługi