Akupunktura weterynaryjna Akuwet – wychodzimy poza schemat

Akupunktura (z łac. acus – igła, punctura – (u)kłucie) – jest jedną z podstawowych metod leczenia i profilaktyki używanych w medycynie chińskiej. Metoda ta stosowana od tysiącleci służy aktywacji naturalnych sił organizmu do walki z chorobą. Stymulacja (nakłuwanie) punktów akupunkturowych reguluje przepływ energii przez kanały energetyczne ciała, co pozwala ustabilizować jej bieg, a co za tym idzie przywrócić organizm do stanu fizjologicznego np. znosić ból, przywracać prawidłowe funkcjonowanie organów.

Wizyta:

Zabiegi akupunktury wykonywane są przez lek. wet. Joannę Grabowską-Makuch – certyfikowana akupunkturzystkę weterynaryjną

Każdy zabieg akupunktury poprzedzony jest diagnostyką według TRADYCYJNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ (TCM). Składa się ona z obserwacji pacjenta i przeprowadzenia wnikliwego wywiadu oraz badania zgodnego ze standardami TCM. Na tej podstawie dobierane są indywidualnie punkty oraz ustalana jest częstotliwość zabiegów.

Nie wszystkie schorzenia mogą być leczone akupunkturą. Dlatego przed wizytą należy skontaktować się z lekarzem, aby określił czy danego pacjenta można poddać takim zabiegom.

” Akupunkturę wyniosłam z domu…Mój tata lekarz medycyny jest również akupunkturzystą. Dlatego zawsze chciałam iść w tym kierunku. Pierwszy kurs akupunktury weterynaryjnej odbyłam w 2015 roku. Akupunktura u moich pacjentów często przynosiła spektakularne efekty, ale czułam potrzebę zgłębienia wiedzy i wyjścia poza schematy leczenia. Pozwolił mi na to kurs dr n. wet. Beaty Bałucińskiej, która już na pierwszym spotkaniu zaznaczyła, że nie poda nam recept. Wiedza i energia jaką przekazała Pani doktor pozwoliła na zgłębienie metod diagnostycznych wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, które otwierają drogę do leczenia akupunkturą praktycznie każdego schorzenia.” lek.wet. Joanna Grabowska-Makuch


Wróć do zakładki Usługi