Czipowanie

Czipowanie to nowoczesna forma identyfikacji zwierząt. Polega na wprowadzeniu pod skórę zwierzęcia czipa o unikatowym kodzie. Za pomocą specjalnego czytnika (dostępnego w gabinecie weterynaryjnym) odczytuje się kod, który powinien być wprowadzony do bazy czipów – najbardziej popularną jest baza Safe Animal.

Czipowanie od 2011 roku zastąpiło w całej Unii Europejskiej tatuaże. Zwierzęta przemieszczane między granicami państw członkowskich muszą być zaczipowane (więcej na temat przewozu zwierząt towarzyszących znajdziecie Państwo w zakładce „Paszporty”).

Czipowanie jest zabiegiem mało inwazyjnym, nie wymaga znieczulenia – jest jak zwykły zastrzyk. Czipy nie powodują odczynów i działają przez całe życie zwierzęcia. Pozwalają na odnalezienie naszego pupila i szybką identyfikację właściciela, który został wpisany do bazy. Uwaga! Czip nie wystarczy – należy go wprowadzić do bazy – upewnijcie się, że wasz zwierzak został zarejestrowany. Jeśli nie, zarejestrujcie go na Safe Animal lub poproście o rejestrację w gabinecie. Wszystkie usługi związane z identyfikacją za pomocą czipa oraz przewozem zwierząt (paszporty) dostępne są w gabinecie As.

Wróć do zakładki Usługi