Stomatologia

Problemy stomatologiczne są bardzo częste u zwierząt towarzyszących. Często przy okazji konsultacji czy szczepienia diagnozuje się choroby przyzębia, obecność kamienia nazębnego lub inne nieprawidłowości w jamie ustnej. Brzydki zapach z buzi czy niechęć do jedzenia to zwykle powód wizyty stomatologicznej.

W naszym gabinecie prowadzimy diagnostykę, leczenie i profilaktykę chorób zębów i dziąseł. Zdejmujemy kamień za pomocą aparatu ultradźwiękowego. Wykonujemy również zabiegi chirurgiczne w jamie ustnej oraz usuwamy chore zęby.

Kamień nazębny i sanacja. Kamień nazębny, inaczej płytka bakteryjna to siedlisko drobnoustrojów, które powodują brzydki zapach z buzi waszego zwierzaka, ale nie tylko. Bakterie te stale obecne w jamie ustnej, połykane oraz wdychane powodować mogą znaczne problemy zdrowotne, poczynając od zapalenia gardła, krtani, tchawicy, płuc, kończąc na schorzeniach nerek, czy nawet posocznicy. Zły stan uzębienia oraz kamień nazębny u zwierzęcia niesie również zagrożenie higieniczne dla jego właściciela. Sanacja jamy ustnej, to usunięcie kamienia za pomocą ultradźwięków oraz ekstrakcja chorych i ruszających się zębów. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym . Po zabiegu wprowadza się profilaktykę zapobiegającą i spowalniającą nakładanie kamienia. Istotne jest, aby stany chorobowe jamy ustnej były diagnozowane na ich wczesnym etapie, wczesne zdjęcie kamienia nazębnego zapobiega powstaniu choroby przyzębia i utracie zębów.

Zapalenie dziąseł – zwykle ma związek z obecnością kamienia nazębnego, ale nie tylko. Może być również objawem chorób wirusowych czy schorzeń immunologicznych. Jeśli twój zwierzak ma trudności z pobieraniem pokarmu warto skorzystać z porady weterynarza.

Usuwanie przetrwałych zębów mlecznych. Przetrwałe kły mleczne to częsty problem małych ras. Zęby mleczne powinny wypaść same do 6 miesiąca życia. Jeśli tak się nie stanie muszą zostać usunięte. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym

Wróć do zakładki Usługi